Finance, plány
Základy
Hrubá stavba
Vnitřky
Fasáda, plot, atd.
Interiér
Termosnímky
dvereteraszvenku.jpgoknokoupelnazvenku.jpgvchodovedverezvenku.jpgoknoloznicezvenku.jpg
Dveře z terasy do obývákuOkno do koupelny, všechna okna Vekra měla evidentně lepší tepelnou vodivost rámu, než skla. Laicky řečeno, izolační schopnost rámu horší než izolační schopnost skel(údaj z faktury 1.0), což bylo pro mě velkým překvapením.Vchodové dveře zvenku, stejná strana domu jako koupelna a ložnice. Okno do ložnice, stejná strana domu jako koupelna. Velmi podobný obrázek je vidět u každého okna/dveří. V dolní části je zvenku spodní část okna chladnejší než horní s rozdílem i 8 stupňů. Měřeno vše při -14 venku.
domovnirozvadec.jpgbojler.jpgvypnutykotel.jpgteplotaskrine.jpg
Hlavní domovní rozvaděč - dvě relé HDO(bojler+kotel) topí docela obstojně, budu se na to muset zřejmě podívat, jestli se něco neděje.Bojler v technické místnostiVypnutý kotel Protherm 12kW, běžně puštěný na 6kWVelmi častý dotaz: Můžu mít natažené podlahové topení i pod skříněmi, které leží na zemi? Já v tom žádný problém nevidím.
dvereterasy.jpgdigestor.jpgkominnapude.jpgpodlahapracovna.jpg
Dveře z obýváku na terasuTo nahoře je výpusť digestoře. Na půdě je roura izolovaná, nicméně tam budu muset dát zřejmě nejakou automatickou klapku na zavíráníUrčitě bude potřeba dodatečná izolace komína a jeho okolí na půdě, v podstatě jediný problém, o kterém jsem netušil.Teplota podlahy okolo 24,3 stupnu (dlažba Babel Roble 1cm silná), v koupelně cca o stupeň více (dlažba Ceramika Paradyz Tokyo Ochra 8mm). Na boso dost znatelný rozdíl.
cappuccino.jpgzuzla2.jpgzuzla1.jpgzuzla3.jpg
Příprava Cappuccina :)Co by to bylo za snímky, kdyby chyběl náš prozatím věrný spolubydlící Žužla :)Žužla podruhéŽužla do třetice